Smršť písní Františka Skály a jeho Třaskavé
směsi na festivalu ARENA!

Termín koncertu:
31. 5. 2024

Koupit lístky

320 Kč

Délka: 90 minut bez přestávky
Místo: Erpet Centrum, Praha 5

Skupina hravých umělců – František Skála, Petr Nikl, Miroslav Černý a Petr Tichý, neznámý počet nástrojů a smršť písní, vlastních i přejatých (Elvis Presley, Tom Waits, Bob Dylan) v podání českých výtvarníků.

František Skála proslul především jako výtvarník, známé jsou jeho objekty z nejrůznějších nalezených předmětů a úlomků, obrazy, ilustrace více než dvacítky knížek i komiks Velké putování Vlase a Brady. Renesančně rozkročený umělec je ale rovněž členem uskupení Tros Sketos, divadla Sklep a také několika kapel. V hudbě není žádným nováčkem – už v 70. letech hostoval se skupinou Kilhets, počátkem 80. let hrál s MCH Bandem. Později Skálu proslavily pěvecké a kytarové výstupy v kapele Malý taneční orchestr Universal nebo originálně nezařaditelný Finský Barok.

Nyní pokračuje ve skupině František Skála & Třaskavá směs, se kterou právě letos na jaře vydal první autorské album nazvané Debut. Zde se objevily písně nastřádané za dlouhá léta, některé vznikly pro osvěžení vernisážových programů. Písně Třaskavé směsi jsou plné bizarnosti, rafinovaně nápaditých textů, ironie a dadaistického humoru. Mimo klasických nástrojů lze zaslechnout v pozadí zvuk třískání do lžiček nebo pískání vydávané gumovými hračkami Petra Nikla. Vedle autorských písní Františka Skály na koncertu zazní i skladby převzaté (Elvis Presley, Bob Dylan, Tom Waits) nebo písně kuriózní (z dílny Skálova otce Františka Skály st.).

FRANTIŠEK SKÁLA – zpěv, kytara / PETR NIKL – ukulele, perkuse, zpěv / PETR TICHÝ – kontrabas / MIROSLAV ČERNÝ – el. kytara

Galerie fotografií