Představení, kde se snoubí stěna smrti se… životem!

Termíny představení:
23. 5. 2024 – 1. 6. 2024

Koupit lístky

450 Kč

Rodinné představení: doporučená věková hranice 6 let
Délka: 30 minut bez přestávky
Místo: Erpet Centrum, Praha 5 – Smíchov

Kolektiv Le Mur de la Mort (Stěna smrti) navazuje na slavnou pouťovou tradici padesátých let a představuje poslední představení tohoto typu ve Francii. Jejich show Mortel Jus de Mortel v sobě kombinuje prvky cirkusu, divadla, pouťového průvodu i zákulisního života.

Závodníci popírají zákony gravitace i rovnováhy a při rychlosti přesahující 80 kilometrů v hodině předvádějí na vertikální stěně ty nejsmělejší akrobatické kousky. Nechybí ani slavná jízda dvou a více motocyklů těsně nad sebou. Při pohledu na umění posledních skutečných akrobatů diváka mrazí a v jeho mysli ožívá již dávno zapomenutý svět.

Ovšem ohromný sud, kde se představení odehrává, je zároveň i magickým divadlem, v němž se mísí protichůdné emoce, hluk, zápach, strach či smích. Show Mortel Jus de Mortel přebírá koncept klasické stěny smrti s akrobatickými kousky na motorce, který namíchá s živou hudbou, humorem, hrou, poezií, energií a překvapením. Z motorky hraje živá hudba a zároveň to bouchá, třaská a štípe v nose. Uhlíková stopa je minimální a nechybí ani medvěd…

Festivalová stěna smrti (Le Mur de la Mort) vznikla okolo roku 1930 ve Spojených státech. V zemi, kde se atrakce s největší pravděpodobností zrodila. Díky své jedinečné konstrukci s vnějšími přístupovými rampami představuje jednu z nejpozoruhodnějších stěn smrti. Zároveň je zapsána do seznamu historických památek a je součástí tří dosud funkčních stěn smrti na světě.

Galerie fotografií