ŠŤASTNÉHO PRINCE JSME NEZRUŠILI! PŘIJĎTE SE NA NĚJ PODÍVAT 24. A 25. ČERVNA 2020 NA LOĎ TAJEMSTVÍ!!

Rodinné představení: doporučená věková hranice 5 let
Délka: 60 minut bez přestávky
Místo: Loď Tajemství kotvící u náplavky Rašínova nábřeží

Termíny představení

24. 6. 2020strředa15:00 Koupit lístky
25. 6. 2020čtvrtek17:00 Koupit lístky
25. 6. 2020čtvrtek19:00 Koupit lístky

Matěj Forman se vrací na Loď Tajemství s inscenací pohádky Oscara Wilda Šťastný princ. Jedinečný prostor lodi naplní výpravná rodinná inscenace vzniklá ve spolupráci týmu Divadla bratří Formanů a kladenského Divadla Lampion.

Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Svět chudých a často opovržených lidí, který zdaleka už není tak přitažlivý a bezstarostný, ale přesto je opravdový. Uprostřed města také stojí nádherná pozlacená socha prince. Místo očí má drahokamy a do jílce meče má vsazený nádherný rubín. Bohatým měšťanům a lidem uvyklým bezstarostnému životu připomíná jejich socha Šťastného prince vlastní blahobyt a úspěch, ale sám princ, stojíce vysoko nad městem shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal. Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih. Jedna malá vlaštovička se na noc usadila pod sochou prince a ani přes přicházející zimu už jej nedokáže opustit. Její soucitné srdce je totiž silnější než touha po exotických teplých krajinách. Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem?

Oscar Wilde, Radek Malý, Matěj Forman

Režie: Matěj Forman
Dramaturg: Radek Malý, Matouš Danzer
Výprava: Matěj Forman
Loutky: Tereza Komárková,
Výtvarná spolupráce: Barka Zichová, Josef Sodomka, Marek Rejent
Kostýmy: Andrea Sodomková
Hudba: Daniel Wunsch
Choreografie: Veronika Švábová
Světla: Jan Černohorský
Zvuk: Prokop Pernica
Výroba: atelier Divadla Lampion a tým Divadla bratří Formanů
Produkce: Jakub Hradilek

Hrají: František Čachotský, Eva Burešová, Lukáš Bouzek, Jakub Hubert, Marie Švestková / Bára Nesvadbová, Diana Hauptová, Jiří Šponar, Jan Vejražka, Marie Jansová, Jan Pichler, Vera Hejko / Kristýna Dámová