Festival Divadla bratří Formanů ARENA 2020 na Hořejším nábřeží
vyhlašuje
OTEVŘENOU VÝZVU PRO STUDENTSKÉ PROJEKTY
k vytvoření doplňujících výtvarných a užitých objektů pro areál festivalu.

Hledáme projekty k dovytvoření jedinečné atmosféry festivalu dle tří tematických zadání. Oživení místa je pro nás stejně důležité jako program. V námi vytvořeném prostoru si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do světa lidské fantazie.

VAŠE PROJEKTY PROSÍM POSÍLEJTE DO 10. 4. 2020

Výzva je určena pro všechny studenty, výtvarníky, scénografy, architekty a nezávislé zájemce z řad studentů a mladých umělců.
Každý vítězný nápad odměníme částkou 2 000 Kč.
Místo: náplavka a park Hořejšího nábřeží, Praha 5
Témata: maják, přístavní lampiony, interaktivní objekty/hry
Deadline pro přijímání žádostí: 10. 4. 2020
Termín instalace: 21. a 22. 6. 2020

Rádi bychom vám, výše zmíněným, nabídli možnost podílet se na ztvárnění a okrášlení prostoru festivalu ARENA, který se letos koná na Hořejším nábřeží Prahy 5. Smyslem výzvy je přispět k originalitě a příznivé atmosféře festivalu a dát možnost dovést vybrané nápady a návrhy studentů k realizaci a použití v prostoru festivalu. Na výběr je ze tří témat:

1) MAJÁK

Symbol místa festivalu, který by do daleka i zblízka upoutal pozornost lidí – jak ze Smíchovské strany, tak ze strany Rašínova nábřeží. Maják může být přístupný do nižší výšky (cca 1 m),  aby byl zajištěn bezpečný provoz, zároveň je v jeho vyšší části umístěno světlo majáku, které, ať symbolickým způsobem, nebo tak, jak jsme u majáku zvyklí, bude hlásit nad řekou směrem ku Praze, že přístav festivalu je přístupný.
Počet: 1x
Rozpočet: 40 000 Kč. Tato částka zahrnuje vytvoření technického nákresu, náklady na materiál, dopravu i instalaci.

2) PŘÍSTAVNÍ LAMPIONY

Svítící objekty zavěšené nebo umístěné v prostoru festivalu ARENA v místech, kde mohou ovlivnit zblízka i na dálku atmosféru a estetiku prostoru festivalu a zároveň osvítit některá zákoutí a plochu pro večerní pohyb návštěvníků a diváků.

a) Lampiony zavěšené

Visí z úrovně parku nad náplavkou na „prutu“ a osvěcují prostor mezi dlážděnou dolní částí náplavky a horního parku s cirkusovým stanem a jurtou.
Počet: 3x
Rozpočet: 8 000 Kč (maximální vůle do 10 000 Kč na každý objekt). Tato částka zahrnuje vytvoření technického nákresu, náklady na materiál, dopravu i instalaci.

b) Lampiony postavené

Lampiony budou umístěny v horním parku Hořejšího nábřeží tak, aby symbolicky propojovaly obě úrovně festivalu (náplavky a parku). Mohou ztvárňovat symboly, postavy, objekty, které mají vztah k festivalovému „městečku“, programu festivalu, lodní tematice, cirkusu atd. Večer svítí, přes den plní roli poutače pro kolemjdoucí.
Počet: 2x
Rozpočet: 10 000 Kč (na každý objekt). Tato částka zahrnuje vytvoření technického nákresu, náklady na materiál, dopravu i instalaci.

3) INTERAKTIVNÍ OBJEKTY / HRY

Objekty rozmístěné po náplavce v místech pohybu diváků a návštěvníků, které mohou sloužit dětem i dospělým ke krácení chvíle, hrám a společnému zabavení dětí a dospělých. Tyto objekty mohou být umístěny na menších pódiích – soklech, aby byly částečně chráněny a také zviditelněny.
Počet: 3x
Rozpočet: 10 000 Kč (maximální vůle do 12 000 Kč na každý objekt). Tato částka zahrnuje vytvoření technického nákresu, náklady na materiál, dopravu i instalaci.

Open Air festival ARENA založený Divadlem bratří Formanů se poprvé uskutečnil v roce 2017. Jeho vlajkovou lodí bylo nové představení z produkce bratří Formanů „DEADTOWN“. Dramaturgie festivalu se skládá z představení, které Petr a Matěj Formanovi potkali na svých putováních světem. Více o souborech a festivalu zde.

Pokud vás naše výzva zaujala, pošlete prosím:

  • nákres objektu a doprovodný text
  • rozpočet (do rozpočtu prosím zahrňte i vytvoření technického nákresu, náklady na materiál, dopravu a instalaci)

UPOZORNĚNÍ: všechny objekty budou po celou dobu konání festivalu ARENA, tedy 23. 6. – 4. 7. 2020, umístěny venku, proto by měly být vytvořeny z odolných materiálů.

Výše zmíněné posílejte na anna.chlibcova@gmail.com a forman.em@gmail.com.