„Jedno z nejoriginálnějších sólových vystoupení
nastupující cirkusové generace.”
(Petr Forman)

Termíny představení:
26. 5. 2024 – 30. 5. 2024

Koupit lístky

350 Kč – 450 Kč

Rodinné představení: doporučená věková hranice 6 let
Délka: 70 minut bez přestávky
Místo: Erpet Centrum, Praha 5 – Smíchov

Stefan Kinsman jako postava John Henry vytváří nepřetržitou živou instalaci navazující přímý a blízký kontakt s okolím. Tomu napomáhá i pozice diváka, který sedí dokola jeho dřevěné chatrče (scény).

Představení začíná vyprávěním Johnova cestovatelského životního příběhu, kdy mezi ním a publikem narůstá intimita a vytváří se neviditelná hranice mezi realitou a představivostí. Najednou se z malého „small talku“ stane hluboký rozhovor s absurdními výměnami názorů. Předměty, jimiž je vybavena Johnova chata, ožívají a stávají se jeho herními partnery. Stefan Kinsman tak ve svém pátrání po identitě Johna Henryho s publikem tančí tanec, který rozvíří každé vlákno scény představující poetický a citlivý svět Divokého západu.

John je srdcem cestovatel a jeho cesty jsou nekonečnou cestou k poznání sebe sama. Ve své dřevěné chatrči se nechává unášet animistickými přesvědčeními, přičemž sám hledá prostřednictvím svého citu a fyzických schopností celistvost, mír a spokojenost.

Petr Forman zve na Searching for John:

Galerie fotografií

John Henry: Stefan Kinsman (tvůrce a interpret); přidružený umělec National Circus Pole of Nexon
Zvuk: Chloé Levoy
Světla: Gautier Devoucoux
Kostýmy: Kim Marro
Konstrukce scénografie: Jean Marc Billon a Jani Nuutinen (Circo Aereo)
Zvláštní poděkování: Andrea Speranza
Pomoc s textem: Michel Cerda
Hudebníci: Manu Deligne a Alejo Bianchi
Technický manažer: Nicolas Flacard
Administrativa: Thomas Balouet
Koprodukce / rezidence: Le Sirque, Nexon National Circus Pole – New Aquitaine | OARA Artistic Office of the New Region – Aquitaine | Cirk’Éole, Montigny-lès-Metz – Great East / Le PALC, National Circus Pole of Great East | Flic Scuola di Circo – Turin, Italy | Avant-Scène Theater, Cognac – New Aquitaine / L´Agora, National Circus Pole of Boulazac – New Aquitaine | Grand Ciel – Great East / Plateforme 2 Pôles Cirque en Normandie – La Brèche in Cherbourg and the Cirque Theater of Elbeuf | House of the Creative and Cultural Economy of the New – Aquitaine / Angérien Association of Artistic Action (A4), Saint-Jean-D´Angély – New Aquitaine / Le Champ de Foire, Saint-André-de -Cubzac, New Aquitaine