Představení všech chutí na hudbu Bohuslava Martinů pro malé i velké diváky.

Rodinné představení: doporučená věková hranice 5 let
Délka: 90 minut bez přestávky
Místo: Loď Tajemství kotvící u Smíchovské náplavky

Termíny představení:

26. 6. 2022neděle11:00 Koupit lístky
26. 6. 2022neděle15:00 Koupit lístky

Všichni víme, že kuchyň je srdcem domácnosti a místem, kde se setkává celá rodina. Ta naše je tak trochu neobvyklá, ovšem každý v ní má své nezastupitelné místo. Zvlášť tehdy, když dojde na společné vaření. Dokážeme se shodnout na tom, jak má být jídlo slané, kyselé, kořeněné? Na tvaru krájené mrkve, množství vody a velikosti hrnce? Zvládneme společně něco tak jednoduchého jako je polévka? A co s tím, když se zrovna někomu nechce a nemá chuť?

Kuchyňská revue Bohuslava Martinů vznikla v době, kdy se společnost proměňovala. Hra a úmyslná nerozumnost dadaistů pronikly do světa meziválečného umění a osvobodily tvorbu. Zažijte s námi radost z rytmu a pohybu, objevte poetiku obyčejného kuchyňského nádobí a pojďme něco dobrého společně uvařit.

Součástí 90 minutového představení je kreativní dílna pro diváky, která je vedena tanečníky, hudebníky a výtvarníky.  Seznamuje s dobou a tvorbou Bohuslava Martinů a rozvíjí motivy z představení.

V roce 2019  60. výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959), českého skladatele světového významu. Martinů byl neoddiskutovatelně zajímavou a velmi všestrannou osobností moderních českých i evropských hudebních dějin.  Jazzový balet Bohuslava Martinů “Kuchyňská revue čili Pokušení svatouška Hrnce” pro šest nástrojů (klavír, housle, violoncello, trubka, fagot, klarinet) a pět tanečníků (v rolích Hrnce, Pokličky, Smetáku, Utěráku a Kvedlačky) vznikl v roce 1927 na objednávku české choreografky, významné osobnosti novodobého českého tance  Jarmily Kröschlové. Kuchyňskou revue Martinů považoval za jedno ze svých nejvydařenějších děl.

Hudba: Bohuslav Martinů
Tvůrčí kolektiv: Lucie Charouzová, Jana Látalová, Michaela Suša, Jan Bárta, Radim Klásek
Choreografie: Mirka Eliášová

Video projekce a světelný design: Pavel Havrda
Výtvarná spolupráce: Renata Weidlichová
Produkce: Jana Novorytová a CreWcollective

Texty-verše: Jana Látalová
Hudební spolupráce: Ensemble Campolungo z německého Langenfeldu pod vedením violoncellistky Zuzany Ermlové
Děkujeme za finanční podporu MKČR, Magistrátu HMP, Nadaci Český hudební fond, Státnímu fondu kultury ČR, Městské části Praha 7

Na projektu spolupracují Národní galerie, CreWcollective a KulturKampus Wuppertal, se Studiem Hrdinů a HTSpE.