V rámci festivalu ARENA 2021 máte jedinečnou příležitost přihlásit sebe či své děti na cirkusové workshopy, kterými Vás provedou studenti z francouzské cirkusové školy ÉSACTO’LIDO. Kapacita workshopů je omezená, proto se prosím registrujte na anna.chlibcova@gmail.com.

AKROBACIE | masterclass

Datum: 30. 6. 2021
Čas: 10:00 – 13:00
Cena: 500 Kč
Kapacita: 10 míst

Workshop je určen pro všechny, kteří mají základy tělesné koordinace, vysoká technická úroveň však není nutná. Pracovat budete s našimi čtyřmi úžasnými a originálními akrobaty Fleur, Ange, Louisem a Patrickem.

V této masterclass se s Vámi podělíme o metodiku výuky inspirovanou kurzy v cirkusové škole Ésacto’Lido. Cílem lekce bude rozvíjet pozemní akrobacii ve vztahu k Vaší jedinečné stavbě těla a osobnímu pohybovému výzkumu. Tím, že se budeme snažit pochopit, jaké mohou být základy akrobacie, budeme de-konstruovat to, co známe, abychom to přetvořili v expresivní výraz, nejen v trik. Navíc se podíváme na to, jak může využití efektivního momentu v pohybu přidat na kreativitě při provádění technických cviků v linii. Na workshopu se také podělíme o svůj osobní pohled na akrobacii ve vztahu k tanci a akro-tanci.

Cvičení budou navržena jako individuální výzkum a budou použita jako nástroj v trikovém postupu. Poté budou mít účastníci prostor a čas na vypracování sekvence, aby také nasytili smysl pro paměť.

VZDUŠNÁ AKROBACIE, VISUTÁ HRAZDA A VERTIKÁLNÍ LANO | 12-16 let

Datum: 1. 7. 2021
Čas: 10:00 – 12:30
Cena: 200 Kč
Kapacita: 20 míst

Workshop je otevřen všem, kteří si chtějí vyzkoušet svůj první kontakt se vzdušnou akrobacií. Je tedy otevřen pro mladé lidi, kteří tuto disciplínu již dříve cvičili, ale také pro úplné začátečníky. Vysoké technické dovednosti nejsou podmínkou. Workshop povede Sofie, která se specializuje na trapézy a Martina, která pracuje s lanem.

Společně se naučíme základní technické prvky a fyzickou přípravu. Vycházet budeme z pohybových propozic a smyslem bude pochopit volnost pohybu ve vzduchu i bez technického zázemí. Budeme se věnovat individuální a skupinové badatelské práci.

Na konci workshopu byste měli odcházet s představou, jak zahřát tělo na trénink, jaké svalstvo je potřeba a jak zvyšovat Vaši flexibilitu. Cílem je také motivovat mladé lidi k cirkusovému tréninku a k tomu, aby se při něm bavili. Doufáme, že Vám předáme dobrou energii a důvěru ve Vaše tělo a Váš tělesný projev.

CIRKUSOVÁ INICIACE, ZÁKLADY AKROBACIE A ROVNOVÁHY | 7-12 let

Datum: 2. 7. 2021
Čas: 10:00 – 12:00
Cena: 200 Kč
Kapacita: 20 míst

Tento workshop hravou formou seznámí děti s různými cirkusovými dovednostmi včetně akrobacie, duo akrobacie, balancování na rukou a žonglování, a to v bezpečném a přístupném prostředí.

Cílem workshopu je zlepšit technické dovednosti i kreativní projev účastníků pomocí různých cirkusových her. 

Během workshopu bude stimulována koncentrace, koordinace, kreativita, uvědomění si vlastního těla, trpělivost a seberealizace.