12. – 26. června 2019

Třetí ročník festivalu ARENA nabídl kromě novinky z produkce Divadla bratří Formanů také jednu světovou a několik českých premiér zahraničních představení. Jeden z nejznámějších novocirkusových souborů Circus Trottola uvedl v České republice svou zbrusu novou show „Campana“. Divákům se představil také soubor s dlouholetou tradicí Circus Ronaldo. V představení „La Cucina dell’Arte” bratři Ronaldové předvedli nezapomenutelnou podívanou z prostředí italské restaurace. Francouzští Atelier Lefeuvre & André získali před festivalem na palubě lodi Tajemství několikadenní rezidenci, která vyvrcholila světovou premiérou představení „Parbleu !”. Zde před diváky ožily nejen koule na pétanque, ale i zednická špachtle.

Z dílny Divadla bratří Formanů mohli diváci vůbec poprvé v Praze zhlédnout představení „Šťastný princ” v režii Matěje Formana vzniklé pro kladenské dětské divadlo Lampion. Již tradičně jsme na lodi Tajemství uvedli i dětské představení „Aladin”, které se každý rok těší obrovskému zájmu.

V roce 2019 ARENA spolupracovala s pražskou Divadelní fakultou Akademie múzických umění, konkrétně se studenty katedry alternativního a loutkového divadla. Kromě toho jsme připravili otevřenou výzvu, ve které jsme vybrali dalších deset představení vzniklých během studia na umělecké škole nebo neprodleně po jeho ukončení.

Festival navštívilo více než 10 000 lidí. ARENA se stala místem, kam lidé nechodí jen za účelem zhlédnutí představení, ale i za hudbou a příjemnou atmosférou, která zde po celou dobu festivalu panuje.