21. června – 2. července 2022

Pátý ročník festivalu ARENA se opět konal na Smíchovské náplavce v Praze. Divadlo bratří Formanů už tradičně představilo hvězdy nového cirkusu ve stanech i pod širým nebem. Zahraniční soubory na prostoru u Vltavy zabydlely celý vyhrazený prostor – park Hořejšího nábřeží, náplavku a s lodí Tajemství i Vltavu.

Divadelní loď Tajemství poskytla zázemí nejen pro vystoupení, ale i pro hudební program či odpočinek s dobrým jídlem a pitím a s výhledem na krásy Prahy. Na divadelní prkna lodi se v představení „Par le Boudu“ živě tlumočeným Petrem Formanem navrátil člen Cirque Trottola Bonaventure Gacon.

Přímo na náplavce přistála vesmírná loď kosmonauta Juriho. Ten slavil úspěchy u diváků již na prvním ročníku festivalu ARENA v roce 2017. Dalším navrátilcem byl Circus Ronaldo, který ctí tradici cirkusu již po šest generací, s představením „Sono io?“. Otce a syna Ronaldovi na hřišti Hořejšího nábřeží vystřídali Les P’tits Bras se svou open-air show plnou neuvěřitelných artistických kousků „Les Bruits des Coulisses“. V parku Hořejšího nábřeží svůj stan postavili Rasposo s představením „Oraison“.

Festival ARENA 2022 navštívilo téměř 5 000 diváků. Na své si přišli nejen milovníci divadla, koncertů a cirkusové atmosféry. Pro velké i malé návštěvníky byly opět přichystány rozličné kreativní dílny a unikátní herní objekty od naší spřátelené Sládkovny.