22. června – 3. července 2021

Čtvrtý ročník festivalu byl silně zasažen pandemií covid-19: v roce 2020 jsme byli nuceni jej úplně zrušit a o rok později jsme jej realizovali pouze za velkých kompromisů. Museli jsme oželet účast jednoho z hlavních souborů „Le P’tit Cirk“ a nemohli jsme uvítat tolik diváků, kolik bychom si přáli. Ovšem i s omezenou kapacitou, dodržováním hygienických opatření a všemi dalšími změnami se nám podařilo uspořádat další úspěšný ročník!

ARENA 2021 se konala na novém místě, o pár metrů dál oproti předchozím ročníkům na nově zrekonstruované Smíchovské náplavce, a byla zde jednou z prvních akcí. Festivalové městečko zabydlelo prostor od parku na Hořejším nábřeží, kde se vytvořila jakási osvětlená terasa, až po hladinu Vltavy s kotvící divadelní lodí Tajemství.

Hvězdou festivalu byl katalánský soubor Los Galindos, který v tradiční mongolské jurtě uvedl „UduL“, představení plné porozumění a nedorozumění, falešné zdvořilosti, ega, krutosti a strachu v kombinaci s úžasným katalánským humorem. Obrovskému zájmu diváků se těšila i obnovená premiéra kultovní inscenace „Obludárium“ z dílny Divadla bratří Formanů.

Loď Tajemství divákům nabídla dvě inscenace vytvořené bratry Formany: Šťastného prince, kterého Matěj Forman uvedl spolu s Divadlem Lampion, a Iluzionistu od Petra Formana s Vojtou Švejdou a Wariot Ideal. Speciálně pro prostory lodi Tajemství nazkoušely soubory Holektiv a Cink Cink Cirk premiéru autorské inscenace „Vraky snů“ pod režijním vedením Jakuba Folvarčného.

Festival ARENA 2021 navštívilo více než 3 000 diváků. Přišli nejen milovníci divadla a koncertů, ale cestu si k nám našli také velcí i malí návštěvníci kreativních dílen a nevšedních herních objektů připravených našimi spřátelenými výtvarníky.