archiv festivalu ARENA divadla bratří formanů 2018

Druhý ročník open air festivalu ARENA úspěšně navázal na premiérový rok. V desetidenním maratonu se na Smíchovské náplavce divákům představilo několik zahraničních umělců a nechyběla ani produkce Divadla bratří Formanů s oblíbeným představením Aladin. Zcela vyprodaná představení ukázala, že si festival ARENA i za tak krátkou dobu našel své místo mezi milovníky (nejen) nového cirkusu. Umění na visutém laně předváděl nadšeným divákům švýcarský provazochodec David Dimitri v představení „L’Homme Cirque“, což je v současnosti nejslavnější one-man show ve světě nového cirkusu. Zcela neokoukanou formu nového cirkusu pak přivezl do Prahy francouzský umělec Boris Gibé. Jeho představení „L’Absolu“ se odehrávalo v originálním prostoru tzv. sila. Poprvé festival spolupracoval také s vyhlášenou cirkusovou školou FLIC z Turína. Dvacítka studentů pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra přímo v Praze připravila své absolventské představení „ušité“ doslova na míru prostoru divadelní lodi TAJEMSTVÍ.

Spolupráci se studenty z uměleckých oborů tak plánuje festival i do budoucna. Festival ARENA propojuje (nejen) divadelní světy a jednotlivé projekty. Organizátoři pracují třeba i na koncepci oživení veřejného prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu. „Oživení místa je pro nás stejně důležité jako program. V námi vytvořeném prostoru si návštěvníci mohou odpočinout, vychutnat začátek léta a spočinout v náručí přírody, snů a smělých i odvážných výprav do světa lidské fantazie,“ popisuje koncept festivalu ARENA jeho ředitel Petr Forman.

ARENA 2018 nabídla divákům i kolemjdoucím kulturně nabitý program na břehu řeky s možností volné zábavy. I bez lístku na představení si zde návštěvníci přišli na své: koncerty pod širým nebem, výstavy, taneční večery a mnoho jiného, včetně programu pro děti. Areál byl po dobu konání festivalu přístupný zcela zdarma. Spolu s jednotlivými představeními jej tak během deseti dnů konání akce navštívilo více než 7 000 návštěvníků.